Na zapleczu głównej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie trwa budowa budynku garażowo-warsztatowego do konserwacji i dekontaminacji pojazdów. Wartość inwestycji to ponad 5 mln zł.

Na zapleczu głównej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie trwają prace nad realizacją projektu „Budowa budynku garażowo-warsztatowego do konserwacji i dekontaminacji pojazdów przy KP PSP w Lubaczowie”. Inwestycja ta znalazła się na liście zadań, które uzyskały dofinansowanie w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”. Po pozyskaniu dofinansowania, w październiku 2022 roku ogłoszono przetarg na realizację tego zadania, a następnie wyłoniono wykonawcę i przekazano plac budowy.

Nowy dwukondygnacyjny budynek ma zostać połączony z istniejącą częścią jednokondygnacyjnym łącznikiem nadziemnym umożliwiającym komunikację między budynkami. Budynek zostanie w pełni wyposażony w wewnętrzne instalacje:
wodno-kanalizacyjną, gazową, kanalizacje technologiczną, centralnego ogrzewania,
ciepłej wody użytkowej, wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej z odzyskiem
ciepła, klimatyzacji, odciągu spalin (z garaży), elektryczną, odgromową oraz
teletechniczą.

Prace o wartości 5 227 500,00 zł realizuje firma Eurobud Group z Bystrowic.

Wizualizacja inwestycji, fot. D4 Pracownia Architektoniczna.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here