Lista inwestycji, które Państwowa Straży Pożarna wykona w latach 2022-2025, została zatwierdzona. Wśród 117 zadań znalazła się „Budowa budynku garażowo-warsztatowego do konserwacji i dekontaminacji pojazdów przy KP PSP w Lubaczowie”.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowała na swojej stronie internetowej wykaz inwestycji budowlanych, które zrealizowane zostaną w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”. Zestawienie zatwierdził wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Na liście znalazło się w sumie 117 inwestycji budowlanych: 62 zadania w zakresie przebudowy i rozbudowy obiektów już istniejących i 55 zadań polegających na budowie nowych obiektów, w tym „Budowa budynku garażowo-warsztatowego do konserwacji i dekontaminacji pojazdów przy KP PSP w Lubaczowie”. Budżet programu wynosi 800 mln zł.

Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Lubaczowie już w 2021 roku, dzięki wsparciu finansowemu Starosty Lubaczowskiego oraz wszystkich wójtów i burmistrzów z gmin powiatu lubaczowskiego, opracowana została dokumentacja projektowa dla planowanego przedsięwzięcia.

Planowana inwestycja będzie polegać na rozbudowie istniejącego obiektu
o dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek garażowo-warsztatowy
do dekontaminacji pojazdów, połączony z istniejącą częścią, jednokondygnacyjnym
łącznikiem nadziemnym umożliwiającym komunikację między budynkami na
poziomie piętra. Budynek zostanie w pełni wyposażony w wewnętrzne instalacje:
wodno-kanalizacyjną, gazową, kanalizacje technologiczną, centralnego ogrzewania,
ciepłej wody użytkowej, wentylacji mechanicznej nawiewowo-wywiewnej z odzyskiem
ciepła, klimatyzacji, odciągu spalin (z garaży), elektryczną, odgromową oraz
teletechniczą – informuje KPP w Lubaczowie.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki wsparciu oraz zaangażowaniu Pani Anny Schmidt – Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej – podkreśla KPP w Lubaczowie.

  Dziękuję wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji Maciejowi Wąsikowi za przyznanie środków na modernizację Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie – pisze wiceminister rodziny i polityki społecznej, poseł na Sejm RP Anna Schmidt.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here