Wójt Wiesław Kapel podpisał umowę w ramach projektu „RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego”.

Gmina Lubaczów przystąpiła do realizacji projektu „RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego”, umożliwiającego uczniom klas 4-8 rozwijanie zainteresowań z zakresu nowoczesnych technologii.

W dniu wczorajszym (19.03) odbyło się uroczyste podpisanie umów na realizację tego zadania, w którym uczestniczył Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel. W ramach projektu przeszkoleni zostaną nauczyciele, wyposażone zostaną pracownie szkolne w niezbędne elementy, takie jak sprzęt komputerowy i oprogramowanie, a także składane roboty edukacyjne wraz z akcesoriami i matami robotycznymi. Ponadto, zaplanowane są zajęcia dodatkowe dla uczniów, warsztaty przygotowujące ich do konkursów i zawodów oraz obozy robotyczne.

Udział w tego rodzaju zajęciach nie tylko rozwija umiejętności techniczne, ale także kształtuje u młodzieży analityczne myślenie, kreatywność oraz zdolności matematyczne. To ważny krok w kierunku edukacji przyszłościowej, który służy rozwojowi najmłodszych mieszkańców gminy Lubaczów.

Zajęcia z robotyki i programowania to kolejne zmiany wprowadzone w placówkach oświatowych gminy Lubaczów, które mają poprawić jakość i poziom kształcenia. Przypomnijmy, że lutym informowaliśmy o nowej ofercie samorządu skierowanej do przedszkolaków i uczniów z terenu gminy Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here