Samorząd gminy Lubaczów wprowadza nową jakość do swoich placówek oświatowych, kładąc szczególny nacisk na rozwój i edukację najmłodszych mieszkańców. Przedszkolaki i uczniowie będą teraz miały możliwość uczestniczenia w dodatkowych i urozmaiconych zajęciach.

W ramach programu „Dwujęzyczni od przedszkola”, dzieci będą miały szansę na naukę języka angielskiego od najmłodszych lat. Program ten ma na celu stworzenie przyjaznego środowiska nauczania, które pobudzi wewnętrzną motywację dzieci do nauki języka obcego. Również w przedszkolach wprowadzono zajęcia z rytmiki oraz ogólnorozwojowe, prowadzone przez specjalistów. Dodatkowo dzieci będą miały okazję do spróbowania zdrowych posiłków, bogatych w warzywa i owoce, co pomoże im poznać zasady prawidłowego odżywiania.

„Pragniemy, żeby nasze przedszkola były konkurencyjne, a jakość usług w nich świadczona była na wysokim poziomie” – podkreślił Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel, podczas ostatniej Sesji Rady Gminy.

Nowe inicjatywy nie dotyczą jedynie przedszkoli, ale także uczniów klas I-III szkół podstawowych działających na terenie gminy. Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach ruchowych i dniach zdrowego odżywiania. Dodatkowo, trzecioklasiści będą miały okazję do nauki pływania, co stanowi kontynuację aktywności zapoczątkowanej na feriach. W gminie wprowadzono także program stypendialny, który ma na celu uhonorowanie uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne, dając im tym samym motywację do dalszego rozwoju.

Wprowadzone zmiany w przedszkolach i szkołach mają na celu nie tylko rozwój najmłodszych mieszkańców, ale także wzbogacenie oferty jednostek wychowawczych i edukacyjnych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here