Na nietypową próbę przemytu wpadł ukraiński kierowca przekraczający przejście graniczne w Budomierzu. Mężczyzna ukrył sterydy w przerobionym akumulatorze.

Kontrabandę wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Budomierzu, którzy kontrolowali podróżnych wjeżdżających z Ukrainy do Polski. Zauważyli oni, że w samochodzie 42-letniego mężczyzny znajdują się dwa akumulatory. Jeden z nich, miał dość niestandardowe przeznaczenie – był przerobiony w celu przemytu. Znajdowało się w nim ponad 140 ampułek ze sterydami anabolicznymi.

Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet kary grożącej obywatelowi Ukrainy zabezpieczono kwotę 5 tys. złotych – informuje KAS.

W sumie w 2023 roku funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali ponad 72 tys. sztuk nielegalnych farmaceutyków m.in. środków na potencję, sterydów, preparatów zawierających kwas hialuronowy czy toksynę botulinową. Wśród zatrzymanych farmaceutyków były także preparaty zawierające wyciąg z chronionych gatunków zagrożonych wyginięciem.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here