Lista startowa Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego została otwarta. Na sportowców czekać będzie sporo tras o różnych dystansach i skali trudności oraz wiele dodatkowych atrakcji.

Pierwsza edycja Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego odbyła w ubiegłym roku. Na przełomie czerwca i lipca, przez trzy dni, na terenie Gminy Lubaczów, gminy Horyniec-Zdrój oraz gminy Cieszanów, odbywały się biegi i marsze nordic walking. Do udziału zgłosiło się sporo sportowców. Organizatorzy widząc takie zainteresowanie wydarzeniem od razu wzięli się do przygotowywania drugiej edycji. Jak zapowiedzieli jeszcze w ubiegłym roku Roztoczański Festiwal Biegowy odbędzie się na początku wakacji, 27-30 czerwca 2024 roku.
W piątek (01.02) otwarto listę startową i można już zgłaszać swój udział w zawodach. Organizatorzy szykują dla biegaczy po raz kolejny wyjątkowy, cieszący się bardzo dużą popularnością nocny bieg i marsz wśród płonących pochodni, półmaraton o „Kryształowy Kielich”, a także biegi na odległościach 10, 35, 51 km. Natomiast dla wytrwałych biegaczy otworzą trasę o dystansie 65 km. Dodatkowo przygotowywana jest oferta dla miłośników Nordic Walking.

Oprócz zapisów na stronie www.roztoczanskifestiwalbiegowy.pl można zapoznać się także z ramowych programem całego RFB.

Warto śledzić także profil RFB na facebook’u.

Organizatorzy zapewnią wiele emocji i wrażeń nie tylko sportowcom, ale również ich bliskim.

– Każdy dzień biegów i marszów to prawdziwe sportowe wydarzenie zakończone loterią z nagrodami, piknikami dla całych rodzin lub biesiadami. Dla miłośników tych dyscyplin to także okazja, by poznać niezwykłe Roztocze, ponieważ Organizatorzy mają w planie zorganizowanie wycieczek i rajdów rowerowych po skarbach tej wyjątkowej krainy. Będzie można zobaczyć m.in. Zespół Cerkiewny w Radrużu wpisany na listę materialnego dziedzictwa UNESCO, bunkry linii Mołotowa, Obserwatorium Astronomiczne w dawnej wieży ciśnień oraz inne zachwycające miejsca – czytamy na stronie Gminy Lubaczów.

Organizatorem Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego jest Gmina Lubaczów przy współudziale Gminy Horyniec-Zdrój oraz Miasta i Gminy Cieszanów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here