Fot. Stowarzyszenie Folkowisko

Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko znalazło się z gronie organizacji, które zostały nagrodzone za innowacyjność społeczną. Wyróżnienia wręczono podczas odbywającej się w węgierskim Eger konferencji Karpackiej Platformy Społecznej.

Podczas trzydniowej konferencji w Eger odbyło się kilkanaście paneli i dyskusji na temat współpracy transgranicznej, dzielenia się dobrymi praktykami i ewoluującej roli organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Była to okazja do prezentacji przez różne organizacje swoich dobrych praktyk realizowanych w regionie Karpat, które mogą być inspiracją do działania dla innych. Na miejscu swoje flagowe inicjatywy zaprezentowało także Stowarzyszenie Folkowisko. Mowo tu projaktach „Beyond Borders Academy” i „Mosty Młodych”, czy też doskonale rozpoznawalnym nie tylko u nas Festiwalu Folkowisko. Właśnie za te działania, podczas konferencji została wyróżniona organizacja kierowana przez Marcina Piotrowskiego. Ten w trakcie ceremonii podziękował setkom wolontariuszy, którzy włączyli się w działania kulturalne i humanitarne Folkowiska.

Jako organizacje pozarządowe działamy z chęci i woli pracy dla naszych małych ojczyzn, angażujemy swój czas i energię jako wolontariusze bo wierzymy w to co robimy. Dziękuję, że działania organizacji z niewielkiej Podkarpackiej wsi zostały dostrzeżone międzynarodowo. To daje nam dodatkową energię do działania – mówi Piotrowski.

Nagrodzonym podczas ceremonii gratulowała m.in. ambasador Norwegii Trine Skymoen, która podkreślała, że organizacje pozarządowe pełnią wyjątkowo ważną rolę w regionie Europy środkowo-wschodniej. Dodała, że grupy NGO udowadniają istotność swoich działań od lat  – w czasach pokoju, ale i podczas niespotykanego dla tego regionu kryzysu związanego z wojną w Ukrainie.

Organizatorem konferencji jest Karpacka Platforma i Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego, tworzona przez partnerów z Węgier, Polski, Rumunii, Słowacji i Ukrainy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here