Fot. KPP w Lubaczowie

Lubaczowscy policjanci wyjaśniają okoliczności poniedziałkowego (26.02) wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 865 w miejscowości Zalesie w gminie Oleszyce. W tył autokaru uderzył osobowy seat, a jego kierowca zmarł w szpitalu. Przyczyny jego śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

W poniedziałek przed godz. 18, w miejscowości Zalesie w gminie Oleszyce, policjanci zatrzymali do kontroli autokar, w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego w obszarze zabudowanym. W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności, na prostym i oświetlonym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn w tył autokaru uderzył samochód osobowy marki Seat.

Obecni na miejscu zdarzenia policjanci udzielili pierwszej pomocy 86-letniemu kierowcy seata. Jak się okazało, w osobówce przewożony był w niewłaściwy sposób ładunek w postaci pojemników z pszczołami. Pojemniki w skutek zderzenia przemieściły się i otworzyły, w następstwie czego pszczoły wydostały się do wnętrza pojazdu. Policjanci, żeby wydostać nieprzytomnego kierującego, wybili szybę w tylnych lewych drzwiach pojazdu. Do szpitala został przewieziony kierujący osobowym seatem oraz pasażerka autokaru.

Zarówno kierujący seatem, jak i kierowca autokaru, byli trzeźwi.

Niestety 86-letni kierowca seata zmarł w szpitalu. Faktyczna przyczyna śmierci mężczyzny będzie znana po przeprowadzeniu sekcji zwłok – informuje KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here