Po raz kolejny odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy pokonają ponad 40-kilometrową trasę z Lubaczowa do Horyńca-Zdroju 22 marca. W tym roku wędrówce towarzyszyć będą słowa Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać”.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie tylko fizyczne wyzwanie, ale także duchowa podróż, podczas której uczestnicy będą medytować i zmagać się z własnymi słabościami. To wyzwanie dla osób aktywnych, które lubią przekraczać swoje granice. EDK to zmaganie, które pozwala na zbliżenie się do Boga poprzez trudy pokonania długiej i wymagającej trasy. To forma pielgrzymki, która wymaga nie tylko siły, ale przede wszystkim wytrwałości i determinacji. Dla wielu uczestników jest to przeżycie, które zawsze pozostaje w ich sercach i umysłach. EDK to przede wszystkim duchowa podróż, która prowadzi do bycia sobą i połączenia z Bogiem.

W naszym regionie przygotowania trasy i propagowania idei EDK podjęła się Parafia Rzymskokatolicka św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, która zachęca do zapisów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here