W piątkowy (22.03) odbyła się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która zgromadziła wielu uczestników z Lubaczowa i okolic. Trasa licząca ponad 40 kilometrów, prowadząca z Lubaczowa do Horyńca-Zdroju, stanowiła nie tylko wyzwanie fizyczne, ale przede wszystkim duchową podróż.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to niezwykłe doświadczenie, które pozwala uczestnikom nie tylko przekraczać własne granice fizyczne, ale także zbliżyć się do Boga poprzez modlitwę i refleksję nad własnym życiem. Podczas tegorocznej wędrówki towarzyszyły słowa św. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać”. To wyzwanie skierowane do osób aktywnych, poszukujących głębszego znaczenia i więzi z duchowością. Dla wielu uczestników EDK to nie tylko trudna podróż, ale także forma pielgrzymki, która umacnia ich w wierze i determinacji.

Organizacją trasy i propagowaniem idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zajęła się Parafia św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, która zachęcała do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Dla wielu osób uczestnictwo w EDK stanowiło niezapomniane przeżycie, które na zawsze pozostanie w ich sercach i umysłach, kształtując ich duchową drogę i relację z Bogiem.

Zobaczcie jak wielu uczestników zgromadziła EDK w tym roku.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here