Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z przejścia granicznego w Budomierzu wykryli nielegalny przewóz ponad 58 tys. euro. Pieniądze schowane były m.in. w autokarowej lodówce.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Budomierza wytypowali do szczegółowej kontroli kursowy autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w autokarowej lodówce znajdują się owinięte czarną folią pakiety. Okazało się, że było w nich 20 tys. euro. Do nielegalnego przewozu pieniędzy przyznał się jeden z pasażerów, 38- letni ob. Ukrainy.

Kolejne 20 tys. euro funkcjonariusze wykryli w bagażu 33-letniego kierowcy. Obydwaj mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi w łącznej kwocie 6 tys. złotych.

Niezgłoszone wartości dewizowe wykryte zostały także u mężczyzny przekraczającego granicę w Budomierzu samochodem osobowym. 49- letni obywatel Ukrainy, w odzieży przewoził 18,5 tys. euro. Za brak obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

elubaczow.com, KAS


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here