Na budynkach użyteczności publicznej w Lubaczowie trwa montaż instalacji fotowoltaicznych. Panele pojawią się na dachach Urzędu Miejskiego, Miejskiego Domu Kultury i Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Montaż instalacji fotowoltaicznych jest elementem szerszego projektu realizowanego przez władze miejskie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 3 PGR. W ramach jego pierwszej części modernizowane jest oświetlenie uliczne (wymiana opraw oświetleniowych i słupów na słupy kompozytowe), a druga część stanowi prowadzony obecnie montaż instalacji fotowoltaicznych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych wykonuje firma FEBE Sp. z o.o., a wartość zadania to 407 150,00 zł.

Zadanie obejmuje instalację fotowoltaiczną na dachach trzech budynków w Lubaczowie. Moc systemu fotowoltaicznego na dachu Urzędu Miejskiego wyniesie 28,35 kWp, na dachu Miejskiego Domu Kultury – 32,40 kWp, a na dachu budynku warsztatowego Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – 29,97 kWp – informuje Piotr Bednarczyk, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Lubaczowie.

Władze miejskie podkreślają wagę tej inwestycji miejskiej, które przyczyni się do ograniczenia zużycia energii z sieci, co przełoży się na obniżenie kosztów eksploatacji tych obiektów.

Termin zakończenia inwestycji przewidziano na czerwiec 2024 roku.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here