Znalezienie idealnej ciężarówki nie jest proste, szczególnie jeśli chodzi o zakup używanego pojazdu. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze? Gdzie szukać używanych samochodów ciężarowych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czy używana ciężarówka to dobry wybór?

Flota pojazdów to w przypadku firm transportowych zdecydowanie najbardziej wartościowy oraz najważniejszy składnik majątku. Wynika to z faktu, że to właśnie ciężarówki realizujące zamówione przez klientów kursy przynoszą przedsiębiorstwu zysk. Czy zakup używanego samochodu ciężarowego będzie zatem dobrym wyborem? Otóż, w większości przypadków tak, ponieważ pozwala on ponieść zdecydowanie niższe koszty niż w przypadku zakupu nowego pojazdu, a sama ciężarówka może służyć przez długie lata. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od jej stanu technicznego oraz sposobu eksploatacji, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że samochody ciężarowe z reguły są znacznie bardziej trwałe niż auta osobowe. W efekcie bez problemu pokonają setki tysięcy kilometrów, a przebieg ten w przypadku firm transportowych nie jest niczym niespotykanym.

Na co zwrócić uwagę wybierając używaną ciężarówkę?

Firmy transportowe poszukujące używanych ciężarówek w celu rozbudowania posiadanej floty powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, dzięki którym kupiony pojazd będzie spełniał oczekiwania i przynosił pieniądze. Chodzi między innymi o:

  • – stan techniczny pojazdu, który wpływa nie tylko na jego trwałość, ale również koszty związane z ewentualnymi naprawami;
  • – sposób dotychczasowego użytkowania ciężarówki, ponieważ determinuje on jej stan techniczny;
  • – wersję pojazdu, ponieważ wśród ciężarówek wyróżnić można nie tylko ciągniki siodłowe, ale również pojazdy ze skrzynią, wywrotki, czy cysterny. Wybór powinien w tym przypadku odpowiadać przeznaczeniu danego auta;
  • – konkretny model, ponieważ wiele firm decyduje się na zakup samochodów jedynie określonej marki, co jest efektem ich opinii oraz doświadczenia.

Gdzie szukać używanych ciężarówek?

Jeszcze kilka lat temu używane samochody, w tym także ciężarówki kupić można było na lokalnych giełdach, które odbywały się w poszczególnych regionach kraju. Obecnie funkcjonuje ich coraz mniej, a sprzedaż przeniosła się do Internetu. To właśnie tam bez problemu znaleźć można oferty ciężarówek na sprzedaż, co jest nie tylko wygodne, ale pozwala również oszczędzić sporo czasu. Istotne jest także to, że w Internecie także można przeglądać ogłoszenia na poziomie lokalnym bądź oferty pojazdów z całego kraju. W efekcie możliwe jest znalezienie samochodu odpowiadającego potrzebom firmy, a chcąc go kupić przejrzyj oferty ciężarówek na Truck1. Jest to idealne miejsce do znalezienia samochodu, dzięki któremu firma zwiększy swój potencjał.

Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc znaleźć idealną ciężarówkę warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Wiele z nich zweryfikować można już na etapie przeglądania ofert, co obecnie warto robić w Internecie, np. korzystając z ogłoszeń dostępnych w serwisie Truck1.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here