Udana zbiórka dla Dawida [WARTO POMAGAĆ!]

0

Dawid będzie mógł spełniać swoje marzenia. Z sukcesem zakończyła się zbiórka środków finansowych na zakup protezy nogi dla 17-letniego chłopaka.

O zbiórce, którą organizowała Społeczność Szkolna Branżowej Szkoły I Stopnia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przy Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, pisaliśmy w połowie stycznia. Zachęcaliśmy wówczas do wsparcia. Mieszkańcy naszego regionu jak zwykle nie zawiedli. Dzięki determinacji i zaangażowaniu wielu osób, udało się w krótkim czasie zebrać niezbędną kwotę – 13 000 zł.

Przypomnijmy, Dawid to nastoletni chłopak, który od urodzenia boryka się z brakiem prawej nogi. Obecnie chłopak uczęszcza na zajęcia do Branżowej Szkoły I Stopnia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie. To właśnie pracownicy placówki i wychowankowie zaangażowali się w pomoc chłopcu. W celu pomocy Dawidowi w zakupie nowej protezy, która byłaby dostosowana do jego wieku i rozwoju, zorganizowali kilka spontanicznych akcji. Przygotowano kiermasz domowych ciast, który odbył się w niedzielę, 21 stycznia przy Parafii p.w. św. Stanisława BM w Lubaczowie. Ponadto przeprowadzono otwartą zbiórkę środków finansowych, korzystając z konta Rady Rodziców oraz portalu pomagam.pl. Organizatorzy współpracowali również ze Szkolnym Kołem Caritas przy Społecznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Załużu. Razem zorganizowali kawiarenkę, która również przyczyniła się do zebrania wystarczającej kwoty.

– Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie i Otwarte Serce. Dzięki Państwu Dawid będzie mógł stanąć na nogi i tak, jak jego rówieśnicy realizować własne cele i pasje – mówią organizatorzy.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na opłacenie faktury za zakup nowej protezy oraz cykl zabiegów rehabilitacyjnych dla drugiej nogi, która przez niepełnosprawność jest bardzo obciążona. Dzięki temu Dawid będzie miał szansę na normalne funkcjonowanie i samodzielność.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here