Pomóż Dawidowi kupić protezę nogi [WARTO POMAGAĆ]

0

W niedzielę (21.01) przed kościołem św. Stanisława BM w Lubaczowie ruszy kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży słodyczy przeznaczony zostanie na zakup protezy dla Dawida.

Dawid to 17-letni chłopak o ogromnej determinacji i pozytywnym podejściu do życia. Mimo braku prawej nogi, potrafi być aktywny, kreatywny i zaangażować się w różnorodne działania. Na co dzień uczy się w Branżowej Szkole I Stopnia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie. Chętnie włącza się w różnorodne inicjatywy szkolne i działalność w środowisku lokalnym – reprezentuje m.in. placówkę na zewnątrz w nieodpłatnej obsłudze gastronomicznej. W wolnych chwilach, przy wsparciu kadry placówki, rozwija swoje pasje i zainteresowania dostosowane do możliwości: spacery, rekreacyjna jazda na rowerze, gra w tenisa stołowego czy zajęcia na siłowni.

Jego uśmiech i entuzjazm są zaraźliwe. Jednak, aby móc aktywnie uczestniczyć w życiu rówieśników i społeczeństwa, Dawid musi być pod stałą opieką specjalistów. Ponadto cyklicznie musi wymieniać protezę, która powinna odpowiadać jego wiekowi i rozwojowi. Niestety, rodzice nie są w stanie samodzielnie sprostać temu wyzwaniu finansowemu, a koszt protezy to około 10 000 zł, bez możliwości refundacji.

Marzenia, zainteresowania i pasje Dawida, tak jak każdego nastolatka, zasługują na spełnienie. My możemy pomóc mu to osiągnąć dokonując wpłaty na konto Rady Rodziców o numerze: 76 9101 0003 2003 0001 1996 0001 (Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, tytuł przelewu „Proteza dla Dawida”). Każda cegiełka przybliży chłopaka do zakupu protezy.

Ponadto w niedzielę, 21 stycznia, przy Kościele św. Stanisława BM w Lubaczowie do godz. 14.00, trwać będzie kiermasz ciast. W jego trakcie zbierane będą datki na protezę dla Dawida. Akcję organizuje Społeczność Szkolna Branżowej Szkoły I Stopnia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here