Fot. Krystian Kłyszewicz, arch.

Już w czwartek (1.02) w Horyńcu-Zdroju rozpocznie się 45. Biesiada Teatralna. Konfrontacje zespołów teatralnych małych form potrwają do niedzieli (4.02).

Od 1976 roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja Biesiady, amatorskie zespoły teatralne swoją pasją i zaangażowaniem dostarczają publiczności niezapomnianych emocji i przeżyć. Jednak Festiwal cieszy się nie tylko uznaniem widzów. Wiele amatorskich zespołów teatralnych z całego kraju zabiega o możliwość udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. Dodatkowym atutem jest profesjonalne jury – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje. Gościem specjalnym, a zarazem jednym z jurorów tegorocznej, 45. Biesiady Teatralnej w Horyńcu – Zdroju, będzie Anna Seniuk.

Uczestnicy walczyć będą o główne nagrody – „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”. W ramach tegorocznej edycji, na horynieckiej scenie, zmierzy się 13 zespołów. Kto pojawi się na deskach? Grupy przedstawialiśmy kilka tygodni temu.

Zapoznajcie się z programem tegorocznej Biesiady Teatralnej.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here