Jesteś pracownikiem i nie słyszałeś nigdy o platformie Work or Not? Wiele tracisz! Nowy serwis dla pracowników daje im wiele różnych możliwości. Szczególnie przyda się osobom, które szukają nowego pracodawcy. Razem z Work or Not na pewno znajdą sprawdzone miejsce, które pozwoli im się rozwijać tak, jak tego potrzebują. Na czym to polega? Czytaj dalej!

Work or Not — co to jest?

Strona workornot to miejsce stworzone przede wszystkim z myślą o pracownikach, którzy szukają nowej pracy lub chcą zmienić obecnego pracodawcę. Platforma nie ogranicza się przy tym do udostępniania różnorodnych ogłoszeń o zatrudnieniu. Pomysł głównie ma na celu sprawdzenie pracodawcy, zanim zaczniesz u niego pracę. Do czego Ci to potrzebne?

Misja portalu Work or Not

Czy zdarzyło Ci się kiedyś trafić do pracy, w której nie czułeś się najlepiej? Może Twój szef często krzyczał, zamiast mówić spokojnym tonem. Może menadżer niezwykle długo nie chciał dać Ci awansu i nigdy nie dostałeś informacji, co było powodem tej decyzji. A może, Twój pracodawca nie zapłacił Ci wynagrodzenia w terminie? Tego typu sytuacje nie powinny mieć miejsca w środowisku pracy. 

Portal Work or Not chce pomóc pracownikom uniknąć podobnych problemów z pracodawcami. Jego twórcy twierdzą, że warto stawiać tylko na rzetelne i godne zaufania firmy. Trzeba tylko mieć wiedzę o tym, jak przedsiębiorstwo prezentuje się… od wewnątrz. Zajrzenie do samego środka nie jest jednak takie proste w standardowych warunkach.

Jak działa serwis Work ot Not?

Zasady korzystania z serwisu Work or Not są bardzo proste. Każdy pracownik może wystawić o swoim pracodawcy opinię. Określa, czy współpraca była pozytywna, neutralna, a może negatywna. W polu komentarza uzupełnia swoją ocenę o dodatkowe szczegóły. Może opisać terminowość wypłat, podejście szefów do pracowników, kulturę organizacji czy możliwości awansu lub rozwoju.

Chcesz poznać opinie o pracodawcy, u którego starasz się o zatrudnienie? Wystarczy, że na stronie głównej Work or Not (KLIKNIJ) wpiszesz nazwę firmy i miasto, w którym ma ona swoją siedzibę. Następnie kliknij dostępną wizytówkę przedsiębiorstwa i dowiedz się, jak inni je oceniają! Proste, prawda?

Co daje Ci wiedza o pracodawcy?

Podczas procesu rekrutacyjnego pracodawca ma pełen wgląd w Twoje CV, czy list motywacyjny. Rekruterzy często proszą także o rekomendacje z poprzednich firm albo link do profilu na LinkedInie. Wiedzą o Tobie wiele, podczas gdy Ty nie masz dostępu do podstawowych informacji. Jak dobrze pójdzie, w trakcie rozmowy rekrutacyjnej dowiesz się o szansach awansu w firmie, panującej kulturze organizacyjnej, czy o możliwości realizacji szkoleń z funduszu pracowniczego – i to wszystko.

Przy czym w tradycyjny sposób nie jesteś w stanie zweryfikować informacji, które podaje Ci firma w trakcie procesu rekrutacyjnego. O tym może opowiedzieć tylko osoba, która widziała, jak przedsiębiorstwo działa od środka. Dzień za dniem miała do czynienia z członkami zespołu, kierownikami i szefem. Na własnej skórze dowiedziała się, czy składane wcześniej obietnice zostały zrealizowane. Jeśli nie – najpewniej opisze swoją historię w portalu.

Ucz się na błędach innych. Skorzystaj ze wsparcia w świecie pracy, jakie daje Ci strona Work or Not. Wybieraj pracodawców świadomie!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here