Szpital Powiatowy w Lubaczowie pozyskał 500 tys. zł dofinansowania z Funduszu Medycznego w ramach konkursu Ministerstwa Zdrowia. Środki pozwoliły na uruchomienie nowoczesnych, robotycznych urządzeń rehabilitacyjnych.

Teraz pacjenci lubaczowskiego szpitala będą mieli dostęp do platformy balansowej, która umożliwi ocenę ruchów w zamkniętym łańcuchu. Platforma ta może być również wykorzystywana do treningu siłowego kończyn dolnych oraz obiektywnej oceny równowagi i ryzyka upadku. Urządzenie pracuje zarówno w trybie statycznym, jak i dynamicznym.

Ponadto placówka pozyskała specjalnie zaprojektowaną bieżnię, która służy rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi w różnym wieku. Bieżnia ta jest zautomatyzowana i współpracuje z pacjentem za pomocą dźwięków i obrazów. Pomaga ona w treningu dróg nerwowych i przyspiesza powrót do normalnego chodu. Dodatkowo, analizuje i zapamiętuje postępy w rehabilitacji danego pacjenta.

Szpital wzbogacono również o system odciążający, który współpracuje zarówno z bieżnią, jak i działa samodzielnie. Umożliwia on zmniejszenie obciążenia kończyn dolnych do 40% u pacjentów z zaburzeniami w chodzeniu. Jest szczególnie polecany dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona, mających niepełne urazy rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe, urazy mózgu oraz inne zaburzenia ruchowe wpływające na chód.

Oprócz powyższych urządzeń, szpital uzyskał także mobilne urządzenia do poprawy ruchomości stawów kończyn dolnych i górnych. Te urządzenia umożliwiają bierną mobilizację stawów i rehabilitację stawów biodrowych i kolanowych, skokowych, stawu barkowego, łokciowego i nadgarstkowego.

Wprowadzenie nowoczesnych urządzeń rehabilitacyjnych z pewnością podniosą jakość i zakres usług medycznych w dziedzinie rehabilitacji lubaczowskiego szpitala.

Galeria zdjęć, fot. SP ZOZ w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here