Fot. Rycerze Kolumba

W sobotę Rycerze Kolumba powitali w Lubaczowie ikonę św. Józefa. W parafii św. Stanisława BM i dekanacie obraz pozostanie do 26 stycznia. Duchowni zachęcają do aktywnego uczestnictwa w modlitwie przed ikoną, która ma na celu wspieranie Kościoła, Ojczyzny, Rodziny, Ojców.

Obraz – ikona świętego Józefa, jest kopią słynnego obrazu z Montrealu. Dzieło to podróżuje po różnych parafiach, w których działają panowie zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Rycerzy Kolumba. Przybycie obrazu do Lubaczowa jest wydarzeniem o szczególnym znaczeniu dla katolików. Takie peregrynacje obrazów i ikon są praktyką w Kościele katolickim, mającą na celu umocnienie wiary oraz jednoczenie wiernych w modlitwie. Jest to także okazja do refleksji nad ważnymi wartościami katolickimi.

Niemalże przez cały okres pobytu obrazu – ikony św. Józefa w Lubaczowie, wierni będą mieli możliwość codziennej modlitwy przed nim, wyrażając swoje intencje. 22 stycznia ikona gościć będzie w parafii św. Karola Boromeusza, 23 stycznia – parafii w Oleszycach, 24 stycznia – w parafii w Młodowie, a 25 stycznia powróci do Konkatedry w Lubaczowie.

Peregrynacji ikony św. Józefa towarzyszyć będzie program „Życie Mam”, który rozpoczął się we wrześniu. Jego celem jest wsparcie Domów Samotnej Matki prowadzonych przez podmioty katolickie w całej Polsce. Ważnym elementem programu jest modlitwa przed obrazem w intencji tych domów oraz w intencji rozwoju Stowarzyszenia Rycerzy Kolumba. Obecnie na całym świecie działa około 2 milionów Rycerzy, a w Polsce jest ich około 7 tysięcy.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here