Brygadier Michał Lautenszleger nie jest już Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. W czwartek (11.01) przeszedł on na zaopatrzenie emerytalne, a jego obowiązki powierzono dotychczasowemu zastępcy brygadierowi Wiktorowi Serafinowi.

W czwartek (11.03) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka związana ze zmianą na stanowisku komendanta. Na zaopatrzenie emerytalne odszedł bryg. Michał Lautenszleger, który po niespełna roku pełnienia tej funkcji, przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Podczas zbiórki przybliżono historię zawodową dotychczasowego komendanta, który w ochronie przeciwpożarowej służbę rozpoczął w 2002 roku (od 2013 roku w KP PSP w Lubaczowie).

Za służbę i współpracę komendantowi Lautenszlegerowi dziękowali m.in. zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński, przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy, komendanci miejscy i powiatowi PSP z Podkarpacia, przedstawiciele służb mundurowych oraz współpracownicy z lubaczowskiej komendy PSP.

Podczas uroczystej zbiórki odczytano także decyzję Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. Wiktorowi Sereafinowi, który od 1 czerwca 2023 roku pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie (w KP PSP w Lubaczowie na różnych stanowiskach służbę pełni od 1999 roku).

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Niby spoko. Niby gratuluje, ale to kolejny młody, zdrowy człowiek po 40tce , na którego ,statystycznie, pracująca część społeczeństwa musi łożyć 30lat. Pora przestać idealizować i przeceniać trud pracy w mundurówkach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here