W piątek (17.03) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka związana ze zmianą na stanowisku komendanta. Na zaopatrzenie emerytalne odszedł mł. bryg. Wojciech Wus, a zastąpił go bryg. Michał Lautenszleger.

Podczas uroczystej zbiórki przybliżono historię służby dotychczasowego komendanta mł. bryg. Wojciecha Wusa, który po ponad 20 latach służby zdecydował się przejść na zaopatrzenie emerytalne. Wspominano, że swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (I i II stopnia). W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia inżynierskie na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej oraz w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. W 2018 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie, a w 2022 roku objął stanowisko komendanta.

Za służbę i współpracę komendantowi Wusowi dziękowali m.in. zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Poseł na Sejm RP Anna Schmidt, Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, starosta lubaczowski Zenon Swatek wraz z samorządowcami, komendanci miejscy i powiatowi PSP z Podkarpacia, przedstawiciele służb mundurowych oraz współpracownicy z lubaczowskiej komendy PSP.

Podczas uroczystej zbiórki odczytano także decyzję Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w sprawie powierzenia pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. Michałowi Lautenszlegerowi, który od 2013 r. pełni służbę w Lubaczowie, od grudnia 2022 roku zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie.

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here