Fot. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie.

W poniedziałek (05.12) podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie bryg. mgr. inż. Michała Lautenszlegera. Nowy zastępca pełni służbę w naszej jednostce od blisko 10 lat.

Uroczystość odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Akt powołania wręczył podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, w towarzystwie komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. Wojciecha Wusa.

bryg. mgr inż. Michał Lautenszleger ma 39 lat. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, posiada także tytuł magistra w specjalności „Zarządzanie bezpieczeństwem” w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno–Ekonomicznej w Jarosławiu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnie na stanowisku ratownik. Następnie podjął służbę stałą kolejno w Komendzie Miejskiej PSP w Opolu i Komendzie Miejskiej PSP we Wrocławiu, gdzie w następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych. Od 2013 roku pełni służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Lubaczowie.

Przypomnijmy, że dotychczasowy zastępca komendanta mł. bryg. Wojciech Wus został we wrześniu br. nowym komendantem powiatowym PSP. Zastąpił on na tym stanowisku  st. bryg. Janusza Jabłońskiego, który z z kolei został wojewódzkim koordynatorem ds. Ochotniczych Straży Pożarnych. 

elubaczow.com, KW PSP, KP PSP

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here