Grupy śpiewacze „Gwiazdki” i „Niespodzianka” od pewnego czasu podróżują po naszym regionie, niosąc kolędę do różnych miejsc. Ze swoim śpiewem dotarli już m.in. do Szpitala Powiatowego w Lubaczowie, Domu Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej oraz wybranych parafii.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną również jako Święto Trzech Króli, grupa „Gwiazdki” ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej udała się z kolędą do Szpitala Powiatowego w Lubaczowie. Przy akompaniamencie Jadwigi Chomyszyn, Urszuli Pukas oraz Dariusza Skibickiego i w towarzystwie pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Krowickiej, które upiekły pączki i faworki, zespół zaczął swoje kolędowanie przed oddziałem dziecięcym, niosąc radość najmłodszym pacjentom. Następnie grupa udała się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, gdzie schorowani pacjenci entuzjastycznie przyjęli młodych muzyków. Na koniec kolędnicy odwiedzili oddział SOR.

W niedzielne popołudnie grupa „Gwiazdki” odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej. Mieszkańcy przyjęli kolędników z wielką radością i entuzjazmem. Wspólnie cieszyli się z narodzenia Bożej Dzieciny.

W ramach swojej działalności grupy „Gwiazdki” i „Niespodzianka” przygotowały oprawę Mszy Świętej oraz koncert kolęd w kościele parafialnym w Krowicy Samej i Budomierzu. Należy podkreślić, że grupy odwiedzą również kościoły filialne w Krowicy Lasowej i Dąbkowie, gdzie w niedzielę (14.01) odbędzie się druga edycja Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu”.

Galeria zdjęć, fot. gminalubaczow.pl.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here