Kolędy, których słowa, melodie i rytm niosą za sobą radosne nastroje, a jednocześnie tworzą wyjątkową atmosferę świąt, rozbrzmiewać będą w kościele pw. Serca Pana Jezusa w Dąbkowie. Tam w niedzielę, 14 stycznia, o godzinie 17:00 odbędzie się wyjątkowy Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek pod nazwą „Śpiewajcie i grajcie Mu…”.

Na scenie wystąpią wyjątkowi artyści. Pojawi się solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy”- utalentowana Karolina Kopa-Jonak. Jej wspaniały głos sprawi, że kolędy i pastorałki nabiorą pełnej magii i urokliwości. Do udziału w koncercie zostali zaproszeni również młodzi artyści ze Studia Piosenki MDK w Lubaczowie. To świetna okazja, aby wraz z nimi przenieść się w magiczną atmosferę świąt i poczuć radość płynącą ze śpiewania kolęd.

Na scenie nie zabraknie również występów innych lokalnych grup. Zespół „Gwiazdki” oraz Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka”, oba z Krowicy Samej, zaprezentują swoje umiejętności w interpretacji kolęd i pastorałek. Ich charyzma i pasja są gwarancją doskonałej rozrywki dla wszystkich uczestników koncertu.

Nie mogło zabraknąć także Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy”. To doświadczeni artyści, którzy swoim talentem i energią potrafią oczarować publiczność. Ich występ będzie niezapomnianym przeżyciem dla każdego.

Dodatkową atrakcją koncertu będą gościnne występy Męskiego Zespołu Śpiewaczego „Zacier” z Obszy oraz Zespołu Folklorystycznego „Roztocze”. Mężczyźni z „Zacier” zaprezentują swoje umiejętności w pięknym wykonaniu kolęd, natomiast „Roztocze” przygotowało specjalną inscenizację pt. „Po kolędzie”.

Organizatorzy koncertu zachęcają wszystkich do zachowania pięknej tradycji wspólnego radowania się z narodzenia Dzieciątka Jezus. Melodyjność i przekaz kolęd pozwalają poczuć się częścią wspólnej tradycji. Koncert jest więc wspaniałą okazją, aby wraz z rodziną i przyjaciółmi na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i zatopić w magii świąt.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here