W piątkowe (15.12) popołudnie w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się uroczysta III Gala Wolontariatu. W jej trakcie nagrodzono 25 organizacji pomocowych z terenu powiatu lubaczowskiego.

Uroczysta gala rozpoczęła się od występu Pauliny Mazepy, po którym wszystkich uczestników przywitały Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP i Beata Kraska – skarbnik Stowarzyszenia Kobiety Karpat. Następnie z wykładem wystąpiła Jolanta Maciołek – była koordynator do spraw wolontariatu Caritas. W głównej części gali, na scenie pojawili się przedstawiciele organizacji pomocowych, które zostały nagrodzone w tegorocznej edycji projektu.

Oto organizacje, którym przyznano nagrody: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła Ii W Oleszycach, Hufiec ZHP Lubaczów, Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół w Rudzie Różanieckiej, Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach, Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”, 11 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Lubaczowie, Szkolne Koło Wolontariatu Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Szkolne Koło Caritas Przy Szkole Podstawowej w Załużu, Szkolny Klub Wolontariatu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Łukawcu, Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego w Oleszycach, Szkolny Klub Wolontariusz I 47 Drużyna Harcerska ‘’Nieprzetarego Szlaku’’, Szkolne Koło Wolontaryjne „Otwarte Serca”, Szkolne Koło Wolontariatu Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie, Szlachetna Paczka Lubaczów, Szkolny Klub Wolontariusza przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach, Szkolne Koło PCK Horyniec-Zdrój, Szkolny Wolontariat Barka Wielkie Oczy, 9 Drużyna Harcerska im. Straży Granicznej w Krowicy Samej, Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Krowicy Samej, Szkolne Koło Wolontariatu Amici Basznia Dolna, 25 Drużyna Harcerska Im. Bolesława Mullera w Łukawcu, Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie, 13 Gromada Zuchowa Odważne „Jedyneczeki”, X Drużyna Harcerska Wielopoziomowa „Wilki” przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie, Stowarzyszenie na rzecz dzieci Kraina Uśmiechu.

Uroczystą galę zwieńczył występ Pauliny Mazepy w towarzystwie

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Z całym szacunkiem, ale psujecie Państwo Organizatorzy idee wolontariatu! Są tu (oczywiście nie wszystkie i to głęboko podkreślam) Stowarzyszenia, Organizacje, które działają kilka miesięcy i z wolontariatem nie mają nic wspólnego i podejrzewam, że nawet w statucie nie mają zapisu o wolontariacie i nie są zgłoszone do NIW. Organizując taką uroczystość należy weryfikować zgłoszenia. Dla mnie to żenujące, że przedstawiciele organizacji albo same się zgłosiły (bo to już standard) albo przyjęły propozycję zgłoszenia nie mając pojęcia o istocie Wolontariatu!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here