Fot. Fundacja Świętego Mikołaja, www.mikolaj.org.pl

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie może po raz kolejny szczycić się tytułem „Solidarna Szkoła”. Wyróżnienie przyznała Fundacja Świętego Mikołaja m.in. za zebranie rekordowej sumy pieniędzy na stypendia dla swoich uczniów.

We wtorek (05.12) w Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie miała miejsce dwunasta Gala Konkursu Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja. W jej trakcie m.in. ogłoszono wyniki konkursu Solidarna Szkoła 2023, który obejmował aż 97 placówek, które włączyły się w program Stypendiów św. Mikołaja. Na jego podium co roku stają szkoły, które lokalnie zbiorą największą sumę pieniędzy na stypendia dla swoich uczniów, przyznają je podopiecznym z niezamożnych rodzin oraz pomagają im na różnych płaszczyznach.

Na pierwszym stopniu podium konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych z małych miejscowości znalazł się Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie. Placówka zebrała w sumie 30 937,50 zł, za co została nagrodzona dodatkowymi 5 tys. zł, które także zostaną przeznaczone na stypendia. Jak się okazało jest to nie tylko najwyższa kwota spośród wszystkich szkół uczestniczących w tegorocznym programie, ale także rekordowa od początku jego istnienia.

Gratulujemy wszystkim szkołom, które znajdują się w zestawieniu Solidarnych Szkół! Każda złotówka zebrana na stypendia to znak prawdziwej solidarności z tymi, którzy mają mniej, którym trzeba pomóc i do których warto wyciągnąć rękę – podsumowuje Fundacja Świętego Mikołaja.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here