Fot. KPP w Lubaczowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę (19.11) w Załużu w gminie Lubaczów. Kierująca osobowym BMW potrąciła tam pieszego. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór, przed godz. 18, w Załużu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, poruszał się pieszo po jezdni, nie korzystając z pobocza. Mężczyzna został potrącony przez jadącą z naprzeciwka 29-letnią mieszkankę powiatu łańcuckiego, która kierowała pojazdem marki BMW. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 41-latka, jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Poszkodowany z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kierująca BMW była trzeźwa.

Policjanci apelują do pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze o posiadanie widocznych elementów odblaskowych, które znacznie wpływają na bezpieczeństwo.

W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy, co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach tych kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego w ciemną odzież – czytamy w komunikacie prasowym KPP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Policja powinna zająć się również typami, którzy w deszczu ,czy też we mgle jeżdżą na chińskich ledach których w ogóle nie widać!!! A 2 sprawa chińskie xenony , chłopi napchali do 20 paro letnich kibli pseudo xenony z alli i myślą, że jak podjada pod świetlicę to furorę zrobią! Zabierać dowody, może wtedy się nauczą.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here