Przed nami Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To tradycyjnie okres kiedy wracamy myślami do tych, którzy od nas odeszli. Wspominamy znane osoby z powiatu lubaczowskiego, które pożegnaliśmy w ciągu minionego roku.

W Dniu Wszystkich Świętych 2022 roku zmarła Barbara Krukowska, wieloletnia Dyrektor Sanatorium Uzdrowiskowego Bajka w Horyńcu-Zdroju. Tego samego dnia w wieku 52 lat opuścił nas Tomasz Banach, lekarz stomatolog pracujący w Lubaczowie. Miesiąc później dowiedzieliśmy o śmierci Zofii Drop, wieloletniej nauczycielki Zespołu Szkół w Oleszycach.

Początkiem 2023 roku franciszkanie i parafianie z Horyńca-Zdroju pożegnali swojego byłego proboszcza i gwardiana miejscowego klasztoru. O. Bogumił Stachowicz zmarł w wieku 91 lat i został pochowany w Kowarach. W styczniu w wieku 86 lat odszedł również ks. kan. Jan Bojarski. Kapłan posługiwał m.in. w Oleszycach, Lipsku, Starym Dzikowie, Nowym Siole, Cewkowie i Lubaczowie. W sierpniu pożegnaliśmy także ks. prałata Michała Goniaka, wieloletniego proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP w Oleszycach.

Początkiem lipca dowiedzieliśmy się, że w wieku 88 lat zmarł Jerzy Tabaczek – znamy Lubaczowianin, lekarz, długoletni ordynator Oddziału Dziecięcego Szpitala w Lubaczowie, harcerz, społecznik, regionalista.

Natomiast 7 września, w wieku 82 lat, zmarł Henryk Wolańczyk, znany narolski pedagog i społecznik, historyk regionalista, miłośnik swej Małej Ojczyzny, niezrównany piewca jej piękna.

W dniu 20 września 2023 roku w wieku 65 lat zmarł Ś. P. Edward Kostrzycki -współwłaściciel oraz wieloletni Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej R-36  sp. z o.o. w Lubaczowie. Początkiem października pożegnaliśmy natomiast zmarłą w wieku 74 lat lek. med. Janinę Haliniak, lekarkę reumatologa, która przez wiele lat oddawała się pracy na rzecz zdrowia pacjentów w naszym regionie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here