Gminny Ośrodek Kultury w Starym Dzikowie przyjmuje już zgłoszenia od uczniów szkół z terenu gminy do udziału w Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej. Na najlepszych uczestników czekają nagrody.

Konkurs odbędzie się 16 listopada 2023 r. o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Organizatorzy przewidują dwie kategorie, w których uczniowie mogą wziąć udział: recytacja (w tej kategorii zaprezentować się mogą przedszkolaki i uczniowie klas I-III) i poezja śpiewana (w tej kategorii uczestniczyć mogą uczniowie klas IV-VI oraz kategorie starsze, tj. uczniowie klas VII i VIII).

Konkurs ma na celu rozwijanie zdolności artystycznych uczniów oraz promowanie poezji w różnych jej formach. Oto kilka kluczowych zasad konkursu:

  • Dopuszczalne teksty: Prace mogą opierać się na tekstach pisanych prozą i poetyckich, zarówno polskich, jak i obcojęzycznych w polskim tłumaczeniu. Teksty te powinny zaliczać się do liryki religijnej, patriotycznej, bądź poezji poszukującej sensu egzystencjalnych dylematów istnienia. Mogą to być wiersze, modlitwy, czy poezja starająca się odpowiedzieć na istotne pytania dotyczące bytu.
  • Wybór utworów: Uczestnicy mają pełną swobodę w wyborze utworów. Mogą to być teksty z różnych okresów literatury, od klasyki, przez awangardę, po współczesne i tradycyjne utwory. Mogą także prezentować własne utwory poetyckie lub muzyczne.
  • Czas wystąpienia: Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut.
  • Sposób wyrażenia artystycznego: Uczestnicy mogą wykorzystywać pozasłowne i pozamuzyczne środki wyrazu artystycznego, które wzbogacają interpretację utworu.

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej z terenu gminy Stary Dzików i masz ochotę wziąć udział w konkursie, to pamiętaj że konieczne jest dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia do 10 listopada 2023 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie lub przesłanie jej na adres e-mail: kultura@starydzikow.pl.

Komisja konkursowa wybierze najlepsze prezentacje w obu kategoriach wiekowych oraz przyzna wyróżnienia. Nagrody i wyróżnienia są ufundowane przez organizatorów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here