Fot. TVP Rzeszów

W najbliższą niedzielę (15.10), pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia”, będziemy obchodzić Dzień Papieski. W jaki sposób upamiętniona zostanie w Lubaczowie postać św. Jana Pawła II?

PROGRAM:

  • Godzina 11:00 – Msza św. z homilią w konkatedrze w Lubaczowie, pod przewodnictwem ks. Dziekana Andrzeja Stopyry, przy udziale licznych stowarzyszeń i organizacji katolickich.

Apel papieski i wspomnienia:

  • Godzina 20:00 – Apel papieski na stadionie, przy obelisku i krzyżu upamiętniającym pobyt Ojca Świętego w Lubaczowie w dniach 2-3 czerwca 1991 roku. Wybrane fragmenty z encykliki Jana Pawła II pt. „Evangelium Vitae” zostaną odczytane przez młode niewiasty. Pod obeliskiem złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapalone znicze przez delegacje władz Samorządowych, Klubu Inteligencji Katolickiej i mieszkańców.

Modlitwa i refleksja:

  • Godzina 20:45 – Procesja z portretem św. Jana Pawła II przejdzie drogą papieską do konkatedry. O godzinie 21 odbędzie się Apel Jasnogórski przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, a następnie nastąpi przemarsz pod pomnik Papieża Polaka przy kościele św. Karola Boromeusza. Po modlitwie do Świętego Jana Pawła II, o godzinie 21:37, w godzinę jego śmierci, nastąpi cisza.

16 października 2023 r. – Kontynuacja Dnia Papieskiego:

  • Godzina 17:30 – Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej poprowadzą różaniec św. w 45. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w konkatedrze w Lubaczowie.

W trakcie Dnia Papieskiego, w ramach fundacji Episkopatu Polski – Dzieło Nowego Tysiąclecia, prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na stypendia edukacyjne dla najzdolniejszej młodzieży z niezamożnych rodzin.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here