Fot. Gmina Horyniec-Zdrój, arch.

Już niedługo wybrany zostanie Roztoczański Król Grzybobrania 2023. Zawody odbędą się 30 września (sobota) na terenie Nadleśnictwa Lubaczów.

Wzorem ubiegłego roku konkurencja jest przygotowana dla osób, które lubią chodzić po lesie i zbierać grzyby. Wziąć udział w niej mogą również całe rodziny. Tytuł Roztoczańskiego Króla Grzybobrania przyznany zostanie w trzech kategoriach: najwięcej zebranych grzybów – waga (trzy miejsca), największy grzyb (jedna nagroda) i eko grzybiarz – za największą zebraną ilość śmieci z lasu (jedna nagroda). Oceniane będą tylko grzyby zdrowe z gatunków: borowik szlachetny, koźlarz, podgrzybek, pieprznik jadalny, mleczaj rydz.

Zawody w grzybobraniu rozpoczną się o godzinie 9:00 na deptaku przy basenie w Dzielnicy Uzdrowiskowej w Horyńcu-Zdroju. Rywalizacja zakończy się o godz. 13.00 na deptaku przy tężniach. Wówczas nastąpi ważenie zbiorów i wręczenie nagród zwycięzcom.

Rejestracja odbywa się przez formularz dostępny pod adresem: https://forms.gle/. Zgłoszenia dokonać można również w dniu zawodów od godziny 8:45. Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie internetowej Gminy Horyniec-Zdrój.

Do udziału zachęcają Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis i Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubaczów Robert Banaś.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here