Kadr z filmu Andrzeja Horajskiego.

Andrzej Horajski, fotograf przyrody z Cewkowa, może teraz pochwalić się jednym z najbardziej niezwykłych i rzadkich ujęć w swojej karierze. Na terenie Nadleśnictwa Oleszyce udało mu się nagrywać żbika, spacerującego sobie spokojnie po lesie.

O tym, że nasze lasy są bogate w rozmaite gatunki fauny i flory, nie trzeba nikogo przekonywać. Świadczą o tym choćby liczne fotografie i nagrania, które pojawiają się w sieci. Jednym z autorów dokumentujących świat przyrody w naszej okolicy jest Andrzej Horajski z Cewkowa w gminie Stary Dzików. Śledząc jego profil Fotografia Przyrodnicza – Andrzej Horajski od dawna możemy zachwycać się nie tylko pięknymi zdjęciami, ale także nagraniami.

W ostatnim czasie jego fotopułapka uchwyciła żbika w naturalnym środowisku, który spokojnie spacerował sobie po lesie w okolicach leśnictwa Miłków na terenie Nadleśnictwa Oleszyce. Żbik jest małym drapieżnikiem, który żyje w Europie Środkowej i Wschodniej. Na pierwszy rzut oka przypomina kota domowego, jest jednak typowo leśnym stworzeniem. Szacuje się, że w Polsce, we wschodniej części Karpat, żyje nie więcej niż 200 osobników, dlatego też tym większy sukces Andrzeja Horajskiego.

Obejrzyjcie film z fotopułapki Andrzeja Horajskiego.

elubaczow.com, hp


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here