Fot. solidarnosc.org.pl

W minioną sobotę (26.08) ponad 40 rowerzystów wyruszyło w trasę II Rajdu Rowerowego zorganizowanego z okazji 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” przez Region Ziemia Przemyska oraz Oddział Zarządu w Lubaczowie. To wydarzenie było kontynuacją ubiegłorocznej edycji rajdu i miało na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń w historii związku.

Uczestnicy rajdu zebrali się na starcie, które miało miejsce w Leśnictwie Zabiała. Choć w tegorocznym rajdzie zgłosiło się aż 60 chętnych, 40 odważnych rowerzystów stanęło na starcie, gotowych do pokonania trasy liczącej imponujące 57 kilometrów. Trasa rajdu zaplanowana była tak, by przemierzyć malownicze okolice Rregionu, prowadząc przez miejscowości takie jak Oleszyce, Lubaczów, Cieszanów oraz piękny Rezerwat Przyrody Jedlina.

W trakcie trwania rajdu rowerowego, uczestnicy mieli również okazję zatrzymać się w ważnych miejscach dla historii związku „Solidarność”. W Lubaczowie rowerzyści odwiedzili Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej, gdzie pod przewodnictwem ks. kan. Andrzeja Stopyry wspólnie odmówili modlitwę za Związek i jego członków. Po modlitwie uczestnicy złożyli kwiaty pod tablicą patrona Solidarności, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kontynuując swoją podróż.

W Cieszanowie uczestnicy rajdu skierowali się na cmentarz, gdzie spoczywa śp. Andrzej Buczek – wieloletni Przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”. Pod przewodnictwem ks. Tomasza Rybińskiego, który również wziął udział w rajdzie, uczestnicy wspólnie pomodlili się za zmarłego i zapalili znicze, oddając hołd jego pamięci.

Rajd zakończył się powrotem do Leśnictwa Zabiała, gdzie na uczestników czekał pyszny posiłek, który był doskonałym zwieńczeniem trudów długiej trasy. Organizatorzy rajdu serdecznie podziękowali kol. Edwardowi Rokoszowi, Przewodniczącemu Oddziału Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”, za doskonałe przygotowanie i poprowadzenie wydarzenia, dziękując także Tomaszowi Smędrze, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Oleszyce, oraz kol. Tomaszowi Uszkowskiemu, Przewodniczącemu KZ NSZZ „Solidarność” przy Nadleśnictwie Oleszyce, za udostępnienie wiaty edukacyjnej w Leśnictwie Zabiała.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here