Młodzi warcabiści reprezentujący kluby z terenu powiatu lubaczowskiego z sukcesem rywalizują na kolejnych zawodach. Medale zdobywają zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jednym z zawodów, w których uczestniczyli podkarpaccy warcabiści był jubileuszowy 50. Turniej Warcabowy o „Kryształowy Kamień” im. Marii i Romualda Frey. W Dąbkach koło Koszalina nasz region reprezentowali warcabiści MUKS Libero Basznia Dolna. Barbara, Małgorzata i Jakub Szutka – to rodzeństwo, które możemy nazywać „Złotkami”, bo każde z nich zdobyło złoty medal. Basia w kategorii do lat 8, Małgosia w kategorii do 10 lat, a Jakub w kategorii do lat 13.

Swoich reprezentanów mieliśmy także na zawodach w Jełgawie (Łotwa), gdzie w dniach 25-27 sierpnia odbył się międzynarodowy turniej Baltic Open Youth Championship 2023. W kategoriach do lat 8, 10, 13, 16 i 19 rywalizowali warcabiści z Łotwy, Litwy, Estonii, Ukrainy i Polski. W 19-osobowej reprezentacji Polski startowała czwórka warcabistów z podkarpackich klubów, którzy przywieźli trzy srebrne medale.

W kategorii chłopców do lat 8, drugie miejsce zajął Krzysztof Wojtyszyn z LKS Unia Horyniec-Zdrój, a dwa kolejne medale zdobyły niedawne medalistki mistrzostw EuropyMarika Gancarz w kategorii do lat 10 i jej siostra Oliwia (do lat 13) – obie z klubu „Warcaby z Pasją” Futory. Ich młodszy brat w kategorii do lat 8 zajął wysokie 5 miejsce.