Z sukcesami na XXIII Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Europy w Warcabach 100-polowych w Tallinie wystąpiły warcabistki z Podkarpacia. Zawodniczki klubów z Futor, Horyńca-Zdroju i Baszni Dolnej zdobyły 6 medali.

Warcabowa reprezentacja Polski przebywała w Tallinie (Estonia), gdzie od 31. lipca do 9 sierpnia br. rozgrywane były XXIII Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Europy w Warcabach 100-polowych w grze długiej (klasycznej), aktywnej i błyskawicznej.

W sumie polscy warcabiści zdobyli 10 medali (4 złote, 2 srebrne, 4 brązowe), z czego aż sześć (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) przywiozły do domu zawodniczki z klubów z terenu powiatu lubaczowskiego. Złote krążki zdobyły Marika Gancarz („Warcaby z Pasją” Futory) i Katarzyna Pisarska (LKS Unia Horyniec-Zdrój) w grze aktywnej. Marika była najlepszą zawodniczką ekipy polskiej, bo zdobyła także srebrny medal w grze klasycznej i brązowy w aktywnej, a Katarzyna dodatkowo brązowy w grze błyskawicznej. Z kolei Oliwia Gancarz („Warcaby z Pasją” Futory) zdobyła srebrny medal w grze błyskawicznej.

Oto szczegółowe wyniki podkarpackich warcabistek:

Marika Gancarz („Warcaby z Pasją” Futory) kategoria do lat 10 – 2 miejsce w grze klasycznej, 1 miejsce w aktywnej-szybkiej i 3 w grze błyskawicznej,
Katarzyna Pisarska (LKS Unia Horyniec-Zdrój) kategoria do lat 19 – odpowiednio 5, 1, 3,
Oliwia Gancarz („Warcaby z Pasją” Futory) kategoria do lat 13 – 4, 10, 2,
Klara Kornaga (LKS Unia Horyniec-Zdrój) kategoria do lat 19 – 9, 6, 6,
Julia Banaś (MUKS Libero Basznia Dolna) kategoria do lat 16 – 10, 10, 7.

Podkarpacki Wojewódzki Związek Warcabowy szczególne podziękowania kieruje do trenerów, sponsorów oraz dla rodziców, bo bez ich zaangażowania nie byłoby tego sukcesu.

Wyjazd do Tallina ekipy z województwa podkarpackiego był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, Urzędu Miasta i Gminy w Oleszycach, Linter Energia Sp. z o.o. w Rzeszowie, Eurobud Grupa Sp. z o.o., Nadleśnictwa Oleszyce oraz środkom finansowym rodziców.