Fot. KPP w Lubaczowie.

W środę (23.08) mundurowi z Lubaczowa prowadzili działania w ramach akcji „Prędkość”. Tylko tego dnia mandatami ukarano 20 kierowców.

Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak innych uczestników ruchu – przypominają policjanci z Lubaczowa i apelują do kierowców, aby przestrzegali limitów prędkości.

Chcąc ograniczyć zagrożenia powodowane przez nieodpowiedzialnych kierowców, w środę (23.08) lubaczowscy policjanci włączyli się w działania „Prędkość”. W ich trakcie zatrzymano 29 kierowców, którzy tego dnia jechali z nadmierną prędkością. 20 kierujących zostało ukaranych mandatami, a 9 pouczonych.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. Teraz proszę zwrócić uwagę na kierowców jadących z telefonem przy uchu, nagminne przekraczanie podwójnej ciągłej przy wjeździe i wyjeździe że sklepu Delikatesy Centrum, wpychanie się na żółtym i czerwonym świetle na zasadzie j”eszcze się wcisnę” , na pieszych, krórzy na przejściu pchają się pod koła, na rowerzystów wymuszających pierwszeństwo na przejściu dla PIESZYCH.

    • Dodałbym jeszcze kierowców ustawiających się do skrętu w lewu „na ukos” i blokujących wjazd samochodom z drogi głównej, a także rowerzystów radośnie jeżdżących po jezdni na Kościuszki, przy całkowitej bierności jadących radiowozów. Czy gdybym postanowił jechać autem po chodniku, to policja też miałaby to w nosie? Droga pieszo-rowerowa jest dla rowerzystów obowiązkowa, może na policji o tym nie uczą?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here