Smaki Indii odkrył przed uczestnikami warsztatów kulinarnych „Bezkresy smaków – kuchnie świata” Tapinder Sharma, znany z porannego programu „Pytanie na śniadanie” i ze swojej sieci restauracji Ganesh. W środę (2.08) dał on pokaz gotowania w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.

W czasie warsztatów uczestnicy mieli możliwość nie tylko obserwować, jak przygotowywane są potrawy, ale również samodzielnie spróbować swoich sił w kuchni. Tapinder podzielił się z uczestnikami swoimi sekretami dotyczącymi przyrządzania indyjskich potraw. Pokazał, jak odpowiednio łączyć i balansować różne przyprawy, aby uzyskać idealny smak. Dodatkowo dzielił się swoimi fascynującymi przygodami zarówno w Polsce, jak i w Indiach – jego ojczystym kraju.

Kuchnia indyjska słynie z wykorzystywania świeżych składników i intensywnych przypraw, co sprawia, że potrawy są niezwykle aromatyczne i smaczne. Na zakończenie warsztatów, w czasie degustacji przygotowanych kolorowych potraw, podniebienia uczestników pełne były bogactwa nowych smaków i aromatów. Poniżej możecie obejrzeć fotorelację z warsztatów.

Wydarzenie odbyło się w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Dziedzictwa Kresów organizowanego przez Gminę Lubaczów i Województwo Podkarpackie.

W ramach FDK w Kresowej Osadzie kilka dni wcześniej w warsztatach kulinarnych uczestniczyły także dzieci. Jeśli chcecie poczuć atmosferę tych wyjątkowych warsztatów, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który pojawił się w sieci!

Galeria zdjęć, fot. festiwalkresow.pl

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here