W piątek (21.07) w siedzibie Nadleśnictwa Oleszyce przekazano samorządowcom promesy na przebudowę trzech dróg na terenie gminy Stary Dzików. Lasy Państwowe wesprą inwestycje kwotą ponad 3,3 mln zł.

Senator Mieczysław Golba, który był obecny podczas ceremonii, podkreślił znaczenie tych inwestycji dla mieszkańców i gospodarki lokalnej. W skład delegacji, która uczestniczyła w uroczystości, weszli również Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Jan Mazur, Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce Tomasz Smędra, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek, przedstawiciel Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józef Ozimek, oraz sekretarz Gminy Stary Dzików Marek Buczko.

Oto lista zadań, na które zostaną przeznaczone środki:

– przebudowa drogi powiatowej „Granica Województwa – Moszczanica – Cewków” w kwocie 2 591 000 zł,
– przebudowa drogi gminnej „Do Czerniakowej Budy” w kwocie 338 100 zł,
– przebudowa drogi gminnej „Nowy Dzików – Ułazów” w kwocie 434 200 zł.

Te inwestycje drogowe byłyby niemożliwe do realizacji bez wsparcia Lasów Państwowych, które wnieśli znaczący wkład finansowy. To doskonały przykład współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi a Lasami Państwowymi.

Galeria zdjęć, fot. Nadleśnictwo Oleszyce.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

8 komentarze

 1. Przypominać ludziom trzeba kto chciał sprzedać Polskie lasy państwowe to chciały zrobić rządy Platformy ubywatelskiej i PSL.
  Jakby nie przegrali wybór w 2015 roku to lasy były by niemieckie. Lot też chcieli zlikwidować i oddać swoim niemieckim mocodawcom. Stocznie niestety zniszczyli na korzyść niemieckich stoczni. A Polski obywatel miał ryć na szparagach do 67 roku życia
  Ludziom przypominać trzeba bo ,, niepamięć ” to straszliwą choroba.

  • Niepamięć to masz Ty. Kto w 2021 roku chciał prywatyzować polskie lasy. PiS. Lasy jakby wygrał ktoś inny niż PiS dalej byłyby polskie. A tak lasy są, ale PiS-u i Suwerennej Polski. Stocznie. Słynna stępka trafiła na złom. Wyższy wiek emerytalny. Wskaż mi Kmicic vel polak2010 gdzie wiek obniżono w wyniku kryzysu światowego w latach 2008-2010. PiS trafił na lepszą koniunkturę światową to można było obniżyć. Ale jak zwykle udajesz, ze mnie nie ma bo udajesz ,,niepamięć”

 2. Drogi w powiecie mamy najgorsze w województwie- dziura na dziurze. Co robili w tym temacie pisowscy parlamentarzyści i samorządowcy przez 8 lat- NIC, dbali wyłącznie o własne koryto. A jak wjeżdża się do woj. lubelskiego z naszego powiatu i to każdą drogą, to jakbyśmy z Azji do Europy wjechali. Inny świat- drogi równe, wyremontowane, jedzie sie komfortowo i przyjemnie. Tam było można a u nas!!!. Tych nieudaczników i …( tu cisnie sie mocne słowo) od Kaczora zdecydowanie czas wysłać w niebyt historii.

 3. Trzeba pamiętać jak rząd,,Tłustych kotów”platformy obywatelskiej i PSL doprowadził do tzw. dziury budżetowej i chciał zagrabić pieniądze nadleśnictwa, wtedy nadleśnictwo zaczęło budować na potęgę leśniczówki i tym samym uniknęli grabieży swoich pieniędzy.
  Niestety rząd platformy ubywatelskiej i PSL zagrabił wtedy pieniądze z emerytur polaków tzw. OFE
  Trzeba pamiętać i przypominać bo ,, niepamięć”to straszliwą choroba.

 4. ,,Tłuste koty” to są w PiS. PSL powiedziało pierwsze kto jest ,,tłustym kotem”. 357 nazwisk https://www.o2.pl/informacje/psl-pokazal-dluga-liste-to-tluste-koty-z-pis-w-spolkach-skarbu-panstwa-6663640195808032a. PiS on nie zasypuje dziury budżetowej. On wyprowadza ją poza budżet. Zadłużenie Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wzrosło do 154,38 mld. Czyli tyle samo co PIS zabierze z OFE z 15% prowizją. https://www.money.pl/emerytury/likwidacja-ofe-rzad-potraci-nam-15-proc-pieniedzy-z-kont-6631084765496961v.html

  A poza tym:
  – wzrost skonsolidowanego zadłużenia Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (FPC) o 6 194,4 mln zł,
  – spadek stanu depozytów na rachunku MF i posiadanych skarbowych papierów wartościowych przez fundusze umiejscowione w BGK o 9 586,7 mln zł, co spowodowało wzrost długu EDP w wyniku spadku konsolidacji wzajemnych zobowiązań” https://wgospodarce.pl/informacje/128984-wzroslo-zadluzenie-finansow-publicznych-i-funduszu-covid.
  – Państwowy Dług Publiczny (PDP), czyli dług liczony polską metodą, wyniósł 1 bln 209 mld 798 mln zł,.

  To jest dopiero ,,niepamięć”.

 5. I pomyślcie tylko szanowni państwo, że ci co chcieli sprzedać Polskie lasy państwowe niemcom czyli tłuste koty z platformy ubywatelskiej i PSL teraz najwięcej płaczą, że wycina się chaszcze pod budowę strategicznego projektu jaki jest CPK.
  Ale oczywiście ta budowa CPK nie podoba się niemcom i wszystko jasne.
  Trzeba o tym pamiętać bo ,,niepamięć to straszliwa choroba.

  • Ośmieszania Twojego ciąg dalszy. CPK to spółka do karmienia ,,tłustych kotów”. Tyle trzepią kasy a nawet działek nie mają wykupionych pod budowę. Nie ma nawet jednej cegły w budowie CPK i na to się nie zanosi. To już nie niepamięć co piszesz. To ślepota i głupota.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here