W niedzielę, 9 lipca, odbył się VIII Przygraniczny Rajd Rowerowy, będący wspólną inicjatywą Gminnych Ośrodków Kultury w Starym Dzikowie oraz w Obszy. Przez cały dzień rowerzyści mogli cieszyć się zarówno aktywnością fizyczną, jak i pięknem przyrody, przemierzając trasy wśród malowniczych miejscowości.

W rajdzie uczestniczyło 70 cyklistów. Najmłodszy uczestnik wyprawy miał 12-lat, a najstarszy – 75. Rowerzyści pokonali trasę liczącą 60 km. Wiodła ona przez Obszę, Borowe Młyny i Czartowe Pole.Tam uczestnicy uzupełnili stracone kalorie chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, owocami i napojami. Później wyruszyli do Józefowa i przejechali przez most na Tanwi w Olchowcu, dotarli do Dorbozy i wrócili do Obszy. Podróż zakończyła się poczęstunkiem w „Zagrodzie Roztocze”.

VIII Przygraniczny Rajd Rowerowy zyskał miano udanej imprezy, przyciągając pasjonatów rowerów oraz przyrody.

– Pogoda była znakomita a trasa średnio trudna. Było ciepło, ale nie gorąco, ponieważ większość odcinków jechaliśmy przez lasy, a dodatkowo chłodził nas lekki wiatr. Najtrudniejszy był ostatni fragment z Dorboz do Obszy, który trzeba było pokonać pod górę. Wszyscy dotarli na metę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni – relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor GOK w Obszy Bożena Bednarczuk.

Organizatorzy wyrazili swoją wdzięczność dla wszystkich uczestników, partnerów oraz osób, które przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia. Dziękują za obsługę techniczną i pomoc w przygotowaniu wyprawy druhom z OSP Zamch i OSP KSRG Obsza oraz policjantom z posterunku w Tarnogrodzie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here