Po raz kolejny w Oleszycach będzie można podziwiać piękno koni. W niedzielę, 16 lipca na stadionie sportowym odbędzie się XVII Wojewódzkiej Wystawie Koni Zimnokrwistych.

W programie wystawy znajduje się wiele emocjonujących pokazów, prezentacji i konkursów. Jako pierwsze (do godz. 10.00) prezentowane będą czempionaty ogierów rocznych i dwuletnich. Następnie, o godzinie 12.15 odbędzie się pokaz użytkowy koni różnych ras, który będzie doskonałą okazją dla hodowców i miłośników koni do zapoznania się z różnorodnością, elegancją i umiejętnościami tych wspaniałych zwierząt.

O godzinie 12.30 odbędzie się czempionat klaczy rocznych, a o godzinie 14.00 przewidziany jest pokaz zaprzęgów konnych, który na pewno ucieszy wszystkich miłośników tradycji jeździeckich.

Oficjalne otwarcie wystawy zaplanowane jest na godzinę 14.30 i uświetnione zostanie historycznym pokazem jazdy konnej, który przeniesie nas w przeszłość i pozwoli poczuć niepowtarzalną atmosferę dawnych czasów. O godzinie 15.30 odbędzie się czempionat klaczy dwuletnich, a o godzinie 16.30 – widowiskowa musztra kawaleryjska.

Po musztrze, o godzinie 16.45, odbędzie się czempionat klaczy starszych, a nieco później, o 17.30 zostanie wybrany najlepszy koń pokazu. Wystawa zakończy się o godz. 18.00.

Dodatkowo, w trakcie imprezy będzie można skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla gości. KRUS zapraszać będzie do wzięcia udziału w loterii, a dla najmłodszych przewidziano konkurs rysunkowy oraz przejażdżki wierzchem i bryczką. Nie zabraknie także miejsc zabaw, zjeżdżalni, a także słodkich przysmaków, takich jak wata cukrowa i popcorn.

Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Oleszycach oraz Okręgowym Związkiem Hodowców Koni w Rzeszowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here