W naszym regionie pojawią się najpiękniejsze rumaki i ogiery. W niedzielę, 7 lipca, na stadionie sportowym w Starym Siole odbędzie się XVIII Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych.
Dla wszystkich miłośników koni będzie to doskonała okazja do spotkania się, wymiany doświadczeń oraz podziwiania pięknych i eleganckich zwierząt. Już od godziny 10.00 będzie można podziwiać czempionaty ogierów rocznych i dwuletnich, klaczy rocznych, dwuletnich i starszych oraz konie różnych ras. Na wystawie będzie również można obejrzeć pokaz zaprzęgów konnych oraz musztrę 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich z Lubaczowa. Grupa da także pokaz władania szablą i lancą.
Największym zaszczytem dla hodowców w czasie wystawy będzie wybór najpiękniejszego konia pokazu.
Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Michał Jabłoński, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie oraz Powiatowe Koło Hodowców Koni w Lubaczowie.
PZ, elubaczow.com
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!