We wtorek (06.06) w Gminie Lubaczów odbył się pierwszy etap Kwietnego Biegu. Wydarzenie zorganizowano w hołdzie pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1979 roku oraz pielgrzymce do Lubaczowa w 1991 roku.

Mottem tegorocznej edycji jest inspirujący cytat Papieża Polaka: „Nie bójcie się słabości człowieka ani jego wielkości! Człowiek zawsze jest wielkim, także w słabości.” Pierwszy etap biegu skierowany był głównie do dzieci i młodzieży szkolnej, którzy stanowili grupę ponad stu uczestników. Trasa rozpoczynała się przy Szkole Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej i prowadziła do malowniczych „Pięciu sosen”. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie przygotowali część artystyczną Kwietnego Biegu, dodając mu wyjątkowego klimatu i radości. Przed rozpoczęciem trasy uczestników pobłogosławił ksiądz Sławomir Zawada, a na mecie czekał na nich poczęstunek oraz loteria fantowa, dodając dodatkowego smaczku i zabawy.

Bezpieczeństwo podczas tego sportowego wydarzenia było ściśle nadzorowane przez służby mundurowe, takie jak Policja z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, Straż Leśną z Nadleśnictwa Lubaczów, Straż Graniczna z Placówki SG w Lubaczowie oraz Strażacy OSP z Krowicy Hołodowskiej. Zabezpieczenie medyczne zapewniło z kolei Centrum Medyczne Kormed w Lubaczowie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim tym służbom za ich zaangażowanie i pomoc w zabezpieczeniu biegu. Składają również słowa uznania Dyrekcji i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej za ich wsparcie w organizacji tego wydarzenia skierowanego do dzieci i młodzieży, oraz Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie za przygotowanie części artystycznej.

Drugi etap Kwietnego Biegu już w najbliższą niedzielę 11 czerwca, który będzie przebiegał także po malowniczych terenach Gminy Lubaczów. NA uczestników czekać będą dwie trasy: I trasa Nordic Walking o długości ok 7 km (start: plac przy Świetlicy wiejskiej w Borowej Górze) oraz II trasa biegowa o długości ok. 10 km (start: plac przy Świetlicy wiejskiej w Borowej Górze – Czerwona Figura – „trzy dęby” – powrót do Czerwonej Figury – Świetlica wiejska w Borowej Górze).

Już niebawem także:

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here