Ruszyły zapisy do V Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki” organizowany przez Nadleśnictwo Lubaczów i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Skierowany jest on do klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu lubaczowskiego.

Szkoły, które pragną wziąć udział w tym pasjonującym wydarzeniu, mają czas do 12 czerwca 2023 roku, aby zgłosić swoje uczestnictwo. W tym celu należy wysłać formularz zgłoszeniowy pocztą elektroniczną.

„Leśne Potyczki” odbędą się we wrześniu 2023 roku. Wszystkie szczegóły dotyczące terminu i miejsca zostaną przekazane po zakończeniu rejestracji drużyn. Aby wziąć udział w turnieju, zgłaszająca szkoła powinna wyznaczyć trzyosobową drużynę reprezentującą uczniów klas VI, VII i VIII (uczniowie, którzy będą uczęszczać do tych klas we wrześniu 2023 roku).

Podczas „Leśnych Potyczek” drużyny będą rywalizować o tytuł Mistrza Wiedzy Leśnej poprzez rozpoznawanie leśnych gatunków drzew, krzewów, szyszek, grzybów, zwierząt oraz ich śladów i tropów. Ponadto, uczestnicy zmierzą się z pytaniami i zagadkami z zakresu wiedzy leśnej. To doskonała okazja dla młodych uczestników, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody i leśnego ekosystemu.

Nie tylko zwycięzcy, ale również wszyscy uczestnicy otrzymają zasłużone dyplomy oraz upominki, które będą stanowiły miłą pamiątkę z udziału w turnieju. Ponadto, szkoła, której reprezentanci zdobędą pierwsze miejsce, zostanie uhonorowana nagrodą finansową w wysokości 800 złotych.

Organizatorzy – Nadleśnictwo Lubaczów i MBP w Lubaczowie – zachęcają wszystkie szkoły do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które promuje zainteresowanie przyrodą i ekologią wśród młodych pokoleń.

Przypomnijmy, że tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” w ubiegłym roku zdobyli uczniowie lubaczowskiej „Dwójki”.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here