We wtorek (14.06) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie rozstrzygnięto IV Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”. Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie lubaczowskiej „Dwójki”.

W tym roku do udziału w Turnieju zgłosiło się pięć szkół z terenu powiatu lubaczowskiego, które rywalizowały o tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” – lubaczowskie „Jedynka” i „Dwójka”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, Szkoła Podstawowa w Starym Dzikowie oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju.

Podczas Turnieju młodzież wykonywała zadania praktyczne z wiedzy leśnej, rozpoznawanie szyszek, ulistnionych gałązek, tropów zwierząt, krajowych gatunków ptaków, które losowane były z kosza wiedzy, skrzyń i skrytek. Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje, które udzielały się wszystkim uczestnikom turnieju. Ostatecznie tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, uzyskując także nagrodę pieniężną dla swojej szkoły. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie, które wspólnie zorganizowały rywalizację.

Słowa podziękowania kierujemy do Pana Daniela Pilipa – prowadzącego dzisiejszy turniej oraz do Pracowników Nadleśnictwa Lubaczów. Dzieci i młodzież zachęcamy do zgłębiania wiedzy o naszej przyrodzie, korzystając z księgozbioru biblioteki i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie za rok. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego Turnieju serdecznie gratulujemy – czytamy na stronie MBP w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here