Barbara Krystyna Janczura z Medalem Pamiątkowym Monte Cassino

0

Barbara Krystyna Janczura, wiceprezes Zarządu Terenowego Koła Związku Sybiraków w Lubaczowie, została uhonorowana Medalem Pamiątkowym Monte Cassino z okazji 100-lecia Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich wraz z legitymacją.

Medal Pamiątkowy Monte Cassino jest przyznawany przez Kapitułę Medalu Pamiątkowego, która docenia wybitne osiągnięcia i wkład w propagowanie pamięci o losach Polaków, którzy cierpieli w wyniku okrutnego systemu totalitarnego. To wyróżnienie jest dowodem uznania dla niezwykłej pracy społecznej, poświęcenia, życzliwości oraz oddania, jakie Barbara Krystyna Janczura wkłada w promowanie, upowszechnianie i kultywowanie pamięci o losach Zesłańców Sybiru. Choć nie mogła osobiście odebrać tego zaszczytnego wyróżnienia, medal wraz z legitymacją został przesłany do niej pocztą.

Barbara Krystyna Janczura, poprzez swoje publikacje i zaangażowanie, wpływa na to, aby historia i dramatyczne doświadczenia Polaków przetrzymujących zesłanie na Sybir nie zostały zapomniane. Wiceprezes Zarządu Terenowego Koła Związku Sybiraków w Lubaczowie nie tylko kontynuuje tradycję i wspomnienie o zesłańcach syberyjskich, ale także angażuje społeczność lokalną, przyciągając uwagę do tych ważnych wydarzeń historycznych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here