W „Szałasie nad Tanwią” odbędzie się jubileuszowa, X edycja Koncertu Piosenki Partyzanckiej pt. „Niech i Twą piosnkę wicher poniesie o partyzancie zanuć pieśń…”. Organizatorzy zachęcają, by oddać hołd poległym pod Osuchami w Puszczy Solskiej w 1944 r. i zapraszają w niedzielę (4.06).

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 polową mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po modlitwie rozpoczną się uroczystości patriotyczne z udziałem 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa. Wręczone zostaną odznaczenia i patent oficerski. Odbędą się wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci i Salwa Honorowa. Usłyszymy Sygnał „Śpij Kolego”, odprowadzona zostanie Wojskowa Asysta Honorowa i rozpoczną się prezentacje utworów piosenki partyzanckiej. Do udziału w tym konkursie zachęcaliśmy w kwietniu. Wydarzenie zakończy się partyzanckim poczęstunkiem.

Współorganizatorami uroczystości są: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Stowarzyszenie „Ocalić od zapomnienia” w Brzezinach, Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna, 14. Dywizjon Artylerii Samobieżnej, Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu w Lubaczowie.

Patronat honorowy objęli: Poseł na Sejm RP Anna Schmidt, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Podkarpacki.

Partnerami wydarzenia zostali: Miasto i Gmina Narol, Gmina Cieszanów, Gmina Bełżec, Powiat Lubaczowski, a sponsorzy uroczystości to: Nadleśnictwo Lubaczów, Nadleśnictwo Narol, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie i Miejska Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Jako uczestnik wielokrotny tego festiwalu zachecam do odwiedzenia tego miejsca. Idea wspaniala. Pamiec o walczacych partyzantach w tych lasach to bardzo piekna patriotyczna postawa. A także przepieknie polozone miejsce,nie trzeba nam Chorwacji czy Egiptu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here