Chcą oddać hołd poległym pod Osuchami w Puszczy Solskiej w 1944 r., dlatego od lat organizują Koncert Piosenki Partyzanckiej „W Szałasie nad Tanwią”. Już ruszyły zgłoszenia do tegorocznej edycji.

Zaproszenie do udziału w Koncercie skierowane jest do solistów, zespołów wokalno-instrumentalnych i chórów. Każdy wykonawca lub grupa na scenie powinien zaprezentować 20 minutowy program, na który składać mają się piosenki partyzanckie i Armii Krajowej. Celem koncertu jest popularyzowanie pieśni partyzanckich wśród mieszkańców powiatu lubaczowskiego (przede wszystkim dzieci i młodzieży), kształtowanie postaw patriotycznych, a także uświadomienie wartości narodowo-patriotycznych w życiu człowieka.

 Koncert Piosenki Partyzanckiej „W Szałasie nad Tanwią” upamiętnia poległych w największej bitwie partyzanckiej z czasów II wojny światowej, do której doszło pod Osuchami w Puszczy Solskiej, w dniach 25–26 czerwca 1944 r. Koncert nawiązuje do tego wydarzenia i odbywa się tradycyjnie na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego oraz powiatów: lubaczowskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego – wyjaśniają organizatorzy.

Zgłoszenia udziału przyjmowane będą do 15 maja (Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu w Lubaczowie, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 31, 37-600 Lubaczów, e-mail: rtrkis@tlen.pl, tel. 697 408 791).

Koncert odbędzie się 4 czerwca. Więcej informacji, regulamin i kartę zgłoszeń znaleźć można na stronie Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here