Prace 26 malarzy i grafików można do końca czerwca oglądać w gmachu głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie. Wernisaż ekspozycji „Inspiracje Fredrowskie. Ilustracje ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej” miał miejsce w niedzielę (21.05).

Na wystawie prezentowane są wyjątkowe prace stworzone podczas XXVI Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, który odbył się w 2010 roku, a zostały zebrane przez Biuro Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej. Wśród artystów tworzących ekspozycję znajdują się wybitni twórcy, tacy jak: Elżbieta Dudek, Janusz Kapusta, Jolanta Kolary, Sehij Michnowski, Jacek Pasieczny, Joanna Słupska, Janusz Stanny oraz Henryk Szkutnik. Ich prace doskonale oddają niezwykły klimat i treść utworów Fredry.

Uczestników wernisażu po wystawie oprowadzała jej kurator Barbara Kubrak. Jak przypomniała, XIX-wieczny poeta i komediopisarz urodził się w Surochowie niedaleko Jarosławia 230 lat temu, a w jego dziełach są liczne odniesienia do naszego regionu.

Wystawa, której wernisaż miał miejsce w niedzielę w gmachu głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie, jest organizowana w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2023 Rokiem Aleksandra hr. Fredry. Można ją zwiedzać do końca czerwca.

Galeria zdjęć z wernisażu, fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here