Fot. festiwalkresow.pl, arch.

Należący do najlepszych chórów i orkiestr amatorskich w Polsce, artystyczny ambasador Podkarpacia – NICOLAUS wystąpi w Lubaczowie. Koncert Ave Maria w ich wykonaniu usłyszeć będzie można 2 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej.

– Swoimi występami udowadniają, że z talentem i muzyką można wyruszyć z niewielkiej Kraczkowej w wielki świat artystyczny i całkiem spokojnie go „podbić”. Zespół ten można śmiało określić jako muzyczny fenomen – mówią organizatorzy.

O wysokiej jakości ich muzyki i śpiewu świadczy nominacja do nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2012. NICOLAUS ma także na swoim koncie 8 wydanych płyt.

W ich repertuarze znajdziemy głównie muzykę sakralną. W Lubaczowie usłyszymy melodie takich kompozytorów jak: Josef Rheinberger, Pietro Mascagni, César Franck, Michał Lorenc, Piotr Rubik czy Robert Prizeman. Ich utwory wykonają Izabela Łukasik (sopran), Aneta Nurcek (alt), Artur Nycz (tenor), Weronika Tomaszek (skrzypce), Paweł Dubiel (skrzypce). Dyrygować będzie Zdzisław Magoń.

– Piękne, niepowtarzalne, nastrojowe aranżacje wybranych na ten koncert utworów, pozwolą słuchaczom spędzić niezapomniany wieczór – zapewniają organizatorzy.

Koncert odbędzie się w rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Lubaczowie. Bilety w cenie 80 zł nabyć można w kasie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie w dni robocze od 11.00 do 16.00.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here