Kurzajki pojawiające się na ciele to widok dość nieestetyczny, na szczęście nie są one trwałe. Samoczynnie powinny zniknąć ze skóry po maksymalnie trzech latach, jednak są skuteczne sposoby na to, aby je zlikwidować znacznie szybciej. Jaki środek wybrać, aby osiągnąć sukces?

Sposoby usuwania kurzajek

Brodawki wywoływane są przez wirus HPV, który infekuje uszkodzony naskórek, a następnie nawarstwia się, tworząc charakterystyczne grudki – owalne lub mozaikowe. Nie jest to jakoś szczególnie szkodliwe dla zdrowia, jednak umieszczone w niektórych wrażliwych miejscach ciała mogą sprawiać ból. Aby je skutecznie usunąć, konieczne jest pozbycie się ich z naskórka, czyli leczenie inwazyjne.

Można je przeprowadzić za pomocą lasera, który wycina komórki kurzajek, wymrażania lub elektrokoagulacją, czyli przy zastosowaniu ukierunkowanego prądu. Są to wysoce skuteczne metody, lecz można odczuwać podczas przeprowadzania tych zabiegów dyskomfort, a nawet ból. Dlatego w przypadku osób wrażliwych, a także dzieci od drugiego roku życia, stosuje się środki farmakologiczne. 

Jakie to środki? Mamy tu do czynienia ze specjalnie przygotowanymi preparatami, które aplikuje się bezpośrednio na brodawki. Jednym z godnych polecenia jest Brodacid. O tym, czym jest i jak działa, dokładnie dowiesz się pod adresem https://brodacid.pl/jak-dziala/. Można jednak powiedzieć w skrócie, że wnika do komórek i tam rozpuszcza narośl u samych jej podstaw, co powoduje jej zanik.

Brodacid umieszcza się bezpośrednio na kurzajce, wykorzystując w tym celu specjalny aplikator buteleczki. Preparat bardzo szybko wnika w skórę – nie musisz rezerwować czasu na jego wyschnięcie, to zaledwie kilka chwil. Należy go aplikować zaledwie dwa razy dziennie, a efekty zanikania brodawki powinny być widoczne już po kilkunastu dniach regularnej kuracji. Cała zajmuje maksymalnie osiem tygodni.

Co bardzo istotne – Brodacid można stosować u dorosłych, jak i dzieci. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz pod tym adresem: https://brodacid.pl/ulotka/.

Kiedy rozpocząć leczenie brodawek?

Odpowiedź jest prosta: w każdej chwili. Nie jest istotne, jak dawno temu brodawka pojawiła się na ciele oraz czy jej źródłem było zakażenie skóry po jej zranieniu, czy też kontakt z osobą mającą HPV. Pozostawienie brodawki może sprawić, że przypadku zostanie rozdrapana, przez co infekcja może się powiększyć, a kolejne brodawki pojawić. Dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność.

Postaw na Brodacid i ciesz się ciałem wolnym od kurzajek!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here